4.90 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars LoadingLoading... 25 hazardzistów zagłosowało
Ula Strawska Aktualizacja:

Ruletka Francuska Online w Polsce

French Roulette
Gray za Darmo
Producent Netent
Wpłata min. 1
Wpłata max. 500

Przegląd Ruletki Francuskiej

Francuska ruletka online może być uważana za jedną z pierwszych wersji tej gry planszowej. Istniała w świecie hazardu jeszcze przed pojawieniem się ruletka europejska i ruletka amerykańska, więc można ją nazwać klasykiem ruletki. Jest popularna nie tylko wśród Francuzów, ale także wśród Polaków. Ta gra ma niesamowitą atmosferę Francji, dzięki wprowadzeniu francuskiego stylu i języka do jej zasad. Tak, nie mylisz się, w tej ruletce są francuskie wyrażenia. Ale nie przejmuj się, gra toczy się po polsku, a francuskie słowa istnieją tylko symbolicznie. W tym artykule dowiesz się więcej o tej kolorowej grze w ruletkę. Zainteresowany? Następnie czytaj dalej.

Różnica między Ruletką Europejską a Francuską

Jesteśmy pewni, że bardzo Cię interesuje, jaka jest różnica między francuską ruletką a jej europejskim odpowiednikiem! W rzeczywistości poza różnicami mają ze sobą wiele wspólnego. Na przykład w liczbie komórek, z których każda ma 37 sztuk, 36 z nich to liczby od 1 do odpowiednio 36. Pozostała komórka jest podświetlona na zielono i podpisana cyfrą 0. Zarówno w ruletce europejskiej, jak i francuskiej, jeśli piłka rzucona przez krupiera wpadnie do sektora zerowego, czyli na numer 0, zakłady postawione na kolor lub parytet przepadają. W ruletce europejskiej, jak i francuskiej przewaga kasyna wynosi 2,7%. To mniej niż wersja amerykańska, ale też nie jest złe.

Wymieńmy teraz różnice w tej grze. We francuskiej wersji ruletki, w przeciwieństwie do europejskiej, hazardzista nigdy nie przegrywa. Taka możliwość jest możliwa dzięki zasadom „En Prison” i „Le Partage”, co w tłumaczeniu oznacza „W więzieniu” i “Wymieniać się”. Dają graczowi drugą szansę, aby spróbować szczęścia i ponownie wygrać.

Reguła En Prison

Jak wspomniano powyżej, „En Prison” dosłownie tłumaczy się z francuskiego na polski jako „W więzieniu”. Pozwól, że opowiemy Ci więcej o tej zasadzie. Gra w ruletkę francuską z zasadą „En Prison” daje graczowi większą szansę na wygraną. Jego istota polega na tym, że w przypadku przegranej rundy zakłady o równej wysokości pozostają do rozstrzygnięcia w kolejnej rundzie. Jeśli zakład był wygrany, gracz odzyskuje swój zakład i dzięki temu nie pozostaje na minusie.

Reguła Le Partage

„Le Partage”, czyli po polsku „Dzielenie się”, to kolejna bardzo ciekawa zasada, która obowiązuje tylko we francuskiej ruletce. Ją osobliwość polega na tym, że jest to najbardziej równa zasada. Najważniejsze jest to, że zakłady postawione na równe kwoty, które niestety okazały się przegrane, są dzielone pomiędzy uczestników gry w stosunku 50/50. Oznacza to, że gracze tracą tylko połowę swojego zakładu! Aby lepiej zrozumieć tę zasadę, sugerujemy wypróbowanie jej w wersji demonstracyjnej gry.

Cechy Ruletki Francuskiej

Teraz zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi funkcjami gry w ruletkę francuską. Ponieważ jest ich wiele, przedstawimy listę najważniejszych funkcji tej gry:

 • przewaga Internet kasyn w ruletce francuskiej jest taka sama jak w europejskiej – 2,7%. Jednak dzięki dwóm unikalnym zasadom opisanym powyżej, a mianowicie „En Prison” i „Le Partage”, spada do 1,35%. Daje to graczowi więcej szans na wygraną
 • procent zwrotu dla gracza, czyli RTP, nie jest mały, przy maksymalnej wartości wynosi 98%
 • ruletka francuska ma duże, w przeciwieństwie do amerykańskiej, koło z 37 celami. wypełnione są cyframi od 0 do 36 w kolorze czerwonym, czarnym i zielonym. Liczby są ułożone w chaotycznym porządku, więc liczenie zaczyna się od 1, 0 znajduje się pośrodku, a liczba 33 zamyka okrąg
 • ważne jest to, że pole zerowe jest tylko jedno, gdy w wersji amerykańskiej są ich 2, to po raz kolejny potwierdza, że ​​gracz francuskiej ruletki ma większe szanse na wygraną niż ten, który grał w amerykańską.

ruletka-francuska

Rozgrywka

Algorytm gry w ruletkę francuską niewiele różni się od zasad stosowanych w innych rodzajach tej gry planszowej. Jeśli jesteś początkującym graczem, możesz skorzystać z trybu ćwiczeń, aby lepiej zrozumieć zasady. Zasadniczo musisz przestrzegać następującej kolejności gry:

 • wybierz kasyno z dostawcą ruletki, w którą chcesz zagrać
 • przejdź do strony gry
 • naciśnij przycisk „grać”
 • wybierz kwotę stawki
 • wybierz, na co chcesz postawić wybraną kwotę
 • naciśnij przycisk “Obróć”
 • poczekaj na wynik i wygraj nagrodę.

Sama gra rozpoczyna się od obstawiania zakładów przez graczy na stole, następnie krupier wrzuca do bębna kulkę, która następnie się obraca. Piłka wpada do komórki, jeśli postawiłeś na nią zakład lub jeśli ta komórka jest objęta zakresem Twojego zakładu, jesteś zwycięzcą.

Należy mieć świadomość, że w tej grze nie wszystkie zakłady mają takie samo prawdopodobieństwo wygranej. Dzieje się tak, ponieważ cel zakładu jest bardzo różnorodny. Na przykład, jeśli postawisz na czerwony, prawdopodobieństwo wygranej wynosi 1:2, a jeśli postawisz na jeden numer, prawdopodobieństwo spada do 1:37. Im więcej jednostek postawisz, tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Tak więc, jeśli zakład jest postawiony na 6 numerów, prawdopodobieństwo wygranej wynosi 16,22. Obstawiając kolumny lub dziesiątki prawdopodobieństwo wygranej wynosi 32,43.

Dla zwycięstwa ważna jest nie tylko znajomość zasad gry, ale także znajomość strategii, które można w tej formie zastosować. Dotyczą one w większym stopniu wyboru, od czego zostanie ustalona stawka. Możesz obstawiać liczbę, wiele liczb do maksymalnie 6, kolor, parytet parzysty lub nieparzysty, wielkość numeru. Jak już wspomniano, w każdym przypadku prawdopodobieństwo wygranej jest inne, więc wybieraj mądrze.

Mobilna Ruletka Francuska

Dla Twojej wygody różne kasyna online stworzyły kompaktowe aplikacje na smartfony lub tablety. Pobieranie nie zajmuje dużo miejsca ani czasu, a co najważniejsze jest całkowicie bezpłatne! Znajdź aplikację kasyna w sklepie na dowolnym urządzeniu marki IOS, Android lub Windows. Pobierz ją i ciesz się francuską ruletką w pracy, w sklepie lub na spacerze. Wszędzie bez dyskomfortu i oszczędzając Twój cenny czas. Wszystkie ruletki są w pełni dostosowane do ekranu Twojego smartfona, ponadto w przypadku gier w aplikacji mobilnej dostawcy wymyślają bardzo ciekawe funkcje, które po raz kolejny potwierdzają, że wybór ruletki mobilnej to właściwy wybór.

Podsumowanie

Francuska ruletka to gra losowa dla zabawy. Jeśli jesteś miłośnikiem gry w ruletkę i znasz język francuski, ta gra jest dla Ciebie. To dobrze, ponieważ procent zysku kasyna jest bardzo mały, w porównaniu z innymi ruletkami – tylko 2,7%! Grając w nią, dostajesz nie tylko wiele przyjemności, ale także, najprawdopodobniej, duże wygrane. Reguły tej gry losowej są tak skonstruowane, aby gracze faktycznie nie przegrywali, dzięki zasadzie „En Prison” i „Le Partage”. Na ręce uczestnika gra również liczba sektorów zero – tylko jeden 0. Wyciągając wnioski z tego, co zostało powiedziane, można stwierdzić, że francuska ruletka to gra dla tych, którzy lubią wygrywać w kasynie dla polskich graczy.

Często Zadawane Pytania

 • Czy mogę grać w ruletkę francuską na zloty?

  Gracz może zagrać w ruletkę francuską za darmo, korzystając z wersji demo gry lub obstawiając prawdziwe pieniądze, w tym złotówki.

 • Czy mogę pobierać gry?

  Tak, możesz z łatwością zainstalować aplikację kasyna online z Francuską Ruletką za darmo na swoim urządzeniu z systemem operacyjnym IOS, Android lub Windows i dowolnej marki.

 • Czym różni się ruletka francuska od ruletki europejskiej?

  Ruletka francuska i europejska są do siebie bardzo podobne. Różnicę między francuską można nazwać specjalnymi zasadami gry dotyczącymi sektora zerowego i wieloma innymi, równie interesującymi zasadami.

 • Jaka jest przewaga kasyna we francuskiej ruletce?

  Procent przewagi kasyna we francuskiej ruletce jest szokująco mały, zaledwie 2,7%. Dzięki specjalnym zasadom tego typu ruletki może spaść nawet do 1,35%!

 • Jakie są zasady Le Partage i En Prison?

  „Le Partage” i „En Prison” to unikalne zasady, które znajdziesz tylko we francuskiej ruletce. Pierwsza zasada pozwala zwrócić połowę stawki, druga dzieli przegrany zakład między wszystkich graczy.

 #StandWithUkraine
#StandWithUkraine
Wszyscy jesteśmy z Ukrainą.
Rosja nie atakuje “tylko” mieszkańców Ukrainy.
To wojna przeciwko wartościom demokratycznym, prawom człowieka i pokojowi. Dzięki naszym darowiznom możemy wywrzeć wpływ i pomagać.